Окончателни резултати от изборите в България

Точно в 00:30 минути днес, ЦИК обяви окончателните резултати от изборите, включително и гласовете от чужбина.

Победител в парламентарния вот е ГЕРБ с 30.50%. Това най-вероятно ще означава, че Борисов вкарва 96 депутати в парламента.

Втори е Коалиция за България с 26.61%, което по всяка вероятност ще означава, че социалистите ще получат 84 места в новия парламент.

Трети очаквано е ДПС с 11.29%, което им дава 36 депутати.

Четвъртата партия която влиза в парламента е Атака с 7.30% и 24 депутатски места.

Възможни са разминавания в депутатските места с 1-2, тъй като формулата по която се изчисляват е изключително сложна и само ЦИК може да каже окончателната бройка със сигурност.

Извън парламента с малко остават НФСБ с 3.71% и България на Гражданите с 3.25%.