Тенис: Пиронкова срази Кербер

Българската тенесистка Цветана Пиронкова успя да вземе убедителна победа над Анжелик Кербер във втори кръг на престижния турнир в Доха.

Пловдивчанката се наложи над представителката на Германия със 6-4 6-1 и в спор за място сред последните осем ще се изправи срещу Марион Бартоли, която бе победена през уикенда на финала  на тенис турнира в Париж именно от Кербер.

Французойката също постигна убедителна победа в Доха със 6-2 6-0 над Анабел Медина Гаригес във втори кръг от турнира. Това ще бъде шести мач между Цвети и Бартоли, като до този момент нашето момиче има само една победа срещу световната номер седем.

24-годишната българката изигра страхотни начални минути и благодарение на пробив поведе в резултата. При 5-3, Пиронкова можеше да затвори първия сет във своя полза, но допусна пробив в подаването си.

В следващия гейм обаче българката бе безкомпромисна и се възползва още от първия си сетбол за да поведе с 1-0.

През втората част Цвети бе тотален господар на тенис корта и допусна Кербер да запише само един гейм във своята сметка, като спечели сета с категоричното 6-1.
Благодарение на своя успех, Пиронкова спечели 125 точки за сетовната ранглиста, но ще прибави към своята сметка само 55, след като имаше да защитава 70 точки от миналата година. Освен това пловдивчанката си осигури и 22 хиляди долара от наградния фонд.